Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono modernizację Charles de Gaulle

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 listopada 2018

Naval Group poinformowała o dostarczeniu marynarce wojennej Francji atomowego lotniskowca Charles de Gaulle, który przeszedł trwającą ponad rok modernizację.

Atomowy lotniskowiec Charles de Gaulle w porcie morskim w Tulonie / Zdjęcie: Naval Group

Marine Nationale (marynarka wojenna Francji) odebrała atomowy lotniskowiec Charles de Gaulle (R91) po niemal dwóch latach od rozpoczęcia modernizacji. Odbiór lotniskowca poprzedziła seria testów morskich, które prowadzono jesienią nieopodal południowych wybrzeży kraju (Charles de Gaulle wyszedł w morze, 2018-09-16).

Program modernizacji, połączonej z wydłużeniem trwałości użytkowej Charles de Gaulle, objął montaż nowego systemu zarządzania walką i jego elementów składowych, w tym urządzeń obserwacyjnych, jak radary obserwacji przestrzeni powietrznej i nawigacyjny. Ponadto, pracownicy Naval Group przystosowali pokład lotniczy i hangary lotniskowca do stacjonowania zespołu lotniczego składającego się z samolotów bojowych Rafale M. Kolejne zmiany dotyczyły np. wymiany lub przebudowy elementów układu napędowego i sterowania (CdG opuścił suchy dok, 2018-05-18).

Przeprowadzona modernizacja powinna wydłużyć trwałość użytkową Charles de Gaulle o kolejne 25 lat. Po powrocie do służby francuski lotniskowiec najprawdopodobniej zostanie skierowany na Bliski Wschód, a startujące z jego pokładu samoloty będą prowadzić działania operacyjne m.in. nad ogarniętymi konfliktem rejonami Iraku i Syrii, podobnie jak to miało miejsce w latach poprzedzających zakończoną modernizację (CdG zakończył misję, 2016-12-28). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.