Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na 250 czołgów Altay

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 10 listopada 2018

9 listopada w sali Nuri Demirağ w Ankarze przedstawiciele Dyrekcji Przemysłu Obronnego (SSB, Savunma Sanayii Başkanlığı) podpisali umowę z BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret ze Stambułu (Turcja wybrała producenta Altaya, 2018-05-03) na dostawę 250 czołgów Altay. Umowa obejmuje pakiet wsparcia ich eksploatacji i szkolenia obsług. Będzie realizowana w dwóch etapach. Pierwsze Altaye mają trafić do Türk Silahlı Kuvvetleri za około półtora roku.

Informacja o parametrach czołgów Altay pierwszych dwóch partii pokazana podczas uroczystości podpisania kontraktu / Zdjęcie: SSB

W pierwszym etapie BMC ma dostarczyć 40 czołgów Altay T1 z aktywnym systemem obrony Akker Pulat Aselsana i modułami pancerza dodatkowego Roketsana. Druga transza ma liczyć 210 czołgów Altay T2. Ta wersja będzie miała zmodernizowane opancerzenie, amunicję w izolowanym przedziale i możliwość wykorzystania pocisków kierowanych. Zostanie też do jej systemów pokładowych wprowadzony tryb szkolenia załogi.

Przedseryjny czołg Altay podczas prób poligonowych / Zdjęcie: SSB

Wartości kontraktu nie ujawniono. Z dotychczasowych szacunków wynika jednak, że chodzi o ok. 3,5 mld USD. Nie wiadomo też, jakie silniki będą napędzać seryjne Altaye. Przedstawiciele SSB zapewniali, że docelowo będą to silniki tureckie (Silniki Altaya produkowane lokalnie, 2014-08-14).

Przy okazji zawarcia kontraktu ujawniono, że wersja T3 będzie wyposażona w wieżę bezzałogową. Prezes BMC, Ethem Sancak zapewnił, że jego przedsiębiorstwo ma duże doświadczenie w konstruowaniu zdalnie sterowanych pojazdów opancerzonych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.