Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy morskie HMS Prince of Wales w 2019?

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 listopada 2018

W ciągu 12 miesięcy brytyjski lotniskowiec HMS Prince of Wales ma rozpocząć testy morskie.

HMS Prince of Wales po wodowaniu / Zdjęcie: BAE Systems

Według lokalnej prasy testy morskie HMS Prince of Wales (R09), typu Queen Elizabeth, mogłyby rozpocząć się nie wcześniej niż we wrześniu 2019. Zakłada się, że najpóźniej jesienią przyszłego roku okręt opuści stocznię BAE Systems w szkockim Rosyth i wyjdzie w morze, gdzie przejdzie pierwsze próby.

Obecnie obowiązujący terminarz zakłada, że w listopadzie br. producent po raz pierwszy uruchomi generatory dieslowskie HMS Prince of Wales. Miesiąc później nastąpi rozruch turbin gazowych. Wiosną 2019 powinny rozpocząć się testy stoczniowe, podczas których sprawdzona zostanie praca układu zasilania i napędowego. Latem na pokład okrętu wejdzie jego załoga. Następnie rozpoczną się przygotowania do testów morskich lotniskowca.

Budowa HMS Prince of Wales prowadzona jest od 2011 przez konsorcjum Aircraft Carrier Alliance (ACA), w skład którego wchodzą: Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii, BAE Systems, Babcock i Thales (Wodowanie HMS Prince of Wales, 2017-12-23). Po wejściu do służby, co powinno nastąpić w 2020, HMS Prince of Wales uzupełni w linii pierwszy z lotniskowców typu Queen Elizabeth, HMS Queen Elizabeth (R08), który w ostatnich tygodniach przechodził próby operacji lotniczych nieopodal wybrzeży USA (F-35B z QE zrzucają bomby, 2018-10-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.