Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Royal Navy zachowa Rivery

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 listopada 2018

Brytyjskie okręty patrolowe typu River pozostaną w służbie przez co najmniej kolejne dwa lata.

Brytyjskie okręty patrolowe typu River pozostaną w służbie dłużej niż przewidywano. Powodem jest m.in. opóźnienie w przyjmowaniu do służby serii nowoczesnych jednostek tego typu pochodzących z drugiej transzy / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Minister obrony Wielkiej Brytanii, Gavin Williamson, miał potwierdzić w czwartek, że kierowany przez niego resort zdecydował się utrzymać w linii przez kolejne lata okręty patrolowe typu River pochodzące z pierwszej partii dostaw (Batch 1), w tym HMS Tyne (P281), HMS Severn (P282), które de facto został już wycofany (Koniec służby HMS Severn, 2017-10-31) i HMS Mersey (P283), a także stacjonujący w rejonie Falklandów HMS Clyde (P257, Royal Navy utrzyma patrolowce w linii, 2018-04-17).

Przez najbliższe lata wspomniane okręty mają wykonywać zadania na potrzeby Fishery Protection Squadron, którego rolą jest ochrona akwenów wykorzystywanych przez brytyjskie przedsiębiorstwa do połowów ryb. Patrolowce będą kontrolować wody wokół wysp brytyjskich, w tym m.in. Morze Irlandzkie i Północne.

Powodem, dla którego Royal Navy zdecydowała się przedłużyć eksploatację patrolowców typu River jest opóźnienie w budowie i przyjmowaniu do służby patrolowców drugiej transzy (Batch 2). Pierwszy z nich, HMS Forth (P222), rozpoczął służbę wiosną (HMS Forth w linii, 2018-04-16), jednak nadal daleki jest od uzyskania całkowitej zdolności operacyjnej (Problemy techniczne HMS Forth, 2018-06-25). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.