Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Fokkera F27 w Indonezji

Lotnictwo wojskowe, 06 kwietnia 2009

W Indonezji samolot Fokker F27 uderzył w hangar. W katastrofie zginęły 24 osoby.

Do katastrofy doszło o 13:05 (6:05 GMT) w bazie lotniczej pod Bandung na Jawie w sztormowej pogodzie, przy widoczności 10-15 m. Samolot uderzył w hangar i spłonął. Na jego pokładzie znajdowała się 6-osobowa załoga, instruktor i 17 żołnierzy jednostek specjalnych. Wszyscy zginęli.

Nie wiadomo, czy zginął także ktoś na ziemi. W hangarze znajdowało się 6 samolotów i 2 śmigłowce, które przechodziły obsługę.

Żołnierze i instruktor to spadochroniarze, którzy odbywali lot zapoznawczy z terenem, na którym mieli wykonywać skoki treningowe, zaplanowane na środę. Mieli po 20-25 lat.

Dowódcą samolotu był kpt I. Gede Agustirta Santosa, a drugim pilotem por. Yudo Pramono.

Fokker F27 Friendship to dwusilnikowy samolot pasażerski krótkiego i średniego zasięgu. Jego prototyp został oblatany w 1955. Indonezyjski F27-03, który dziś się rozbił miał ponad 30 lat.

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.