Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

H145 SAR dla Bundeswehry

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 13 grudnia 2018

Federalny Urząd ds. Wyposażenia, Technologii Informacyjnych i Wsparcia Technicznego Bundeswehry (BAAINWBw) zamówił 7 śmigłowców H145 w wersji poszukiwawczo-ratowniczej (SAR). Zastąpią one Belle UH-1D eksploatowane przez Niemców od początku lat 1970.

Wizualizacja H145 Bundeswehry w wersji poszukiwawczo-ratowniczej / Ilustracja: Airbus Helicopters

Nowe śmigłowce zostaną dostarczone wojsku w 2020 i będą stacjonować w bazach w Niederstetten, Holzdorf i Nörvenich. Airbus Helicopters będzie również odpowiedzialny za wsparcie logistyczne, naprawy i obsługę techniczną wiropłatów.

Zgodnie z umową zawartą z Federalnym Ministerstwem Transportu, Bundeswehra jest odpowiedzialna również za operacje poszukiwawczo-ratownicze ofiar wypadków lotniczych na terytorium Niemiec. W związku z tym utrzymuje flotę śmigłowców poszukiwawczych i ratowniczych w stałym trybie gotowości. Śmigłowce te są również używane w ramach krajowych operacji zarządzania kryzysowego.

H145 w wersji poszukiwawczo-ratowniczej jest wyposażony m.in. w kamery, reflektor poszukiwawczy, urządzenia odbierające sygnały awaryjnych nadajników lokacyjnych, kompletny zestaw sprzętu medycznego, wciągarkę i zawiesie ładunkowe, które może służyć do podwieszenia zbiornika ze środkiem gaśniczym.

Bundeswehra ma już na stanie 15 lekkich śmigłowców H145M SOF używanych do wsparcia działań sił specjalnych, które stacjonują w bazie w Laupheim. H145M zostały zamówione także przez Serbię, Węgry, Tajlandię i Luksemburg. Gotowość do wykonania misji śmigłowców tego typu, które są eksploatowane, przekracza 95% (Serbia odebrała pierwszego H145M, 2018-11-26, Luksemburg zamawia H145M , 2018-07-30, Ostatni H145M dla KSK, 2017-06-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.