Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiszpania kupuje 23 NH90

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Wojska lądowe, Strategia i polityka, Przemysł lotniczy, 02 stycznia 2019

Francuskie media poinformowały, że Hiszpania podpisała kontrakt o wartości ponad 1,38 mld euro (5,94 mld zł) netto na zakup drugiej partii 23 śmigłowców wielozadaniowych NH90. Decyzja rządu w Madrycie w tej sprawie została podjęta 16 listopada. To kolejny hiszpański wydatek na obronność ogłoszony w ostatnich tygodniach, po wartych niemal 10 mld euro zamówieniach na fregaty typu F-110, okręty podwodne typu S-80, kto Pirania oraz modernizację wielozadaniowych samolotów bojowych Eurofighter i śmigłowców transportowych CH-47.

Z zakupionych obecnie śmigłowców NH90 17 w wersji GSPA trafi do FAMET / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Początkowo Madryt zamierzał nabyć 45 NH90, jednak z powodu braku funduszy zmniejszono zamówienie do 22 wiropłatów, w wersji TTH, oznaczonych jako HT-29 Caimán, napędzanych silnikami GE Aviation CT7, bez wsparcia logistycznego, czy urządzeń planowania misji i symulatorów. Ich użytkownikiem jest Fuerzas Aeromóviles del Ejército de Tierra (lotnictwo wojsk lądowych, FAMET, 260. NH90 przekazany, 2015-12-07).

Z zakupionych obecnie śmigłowców 17 w wersji lądowej GSPA, przystosowanej do transportu żołnierzy i ładunków oraz wykonywania misji poszukiwawczo-ratowniczych, ratownictwa bojowego i ewakuacji medycznej, niezależnie od pory doby i warunków atmosferycznych trafi do FAMET (10) i Ejército del Aire (wojsk lotniczych Hiszpanii, 6), zastępując Eurocoptery AS-332 Super Pumy. Pozostałych 7 wiropłatów, w wersji morskiej MSPT, które odbierze Arma Aérea Armada Española (lotnictwo marynarki wojennej), zastąpi w służbie najstarsze śmigłowce ZOP Sikorsky S-60B Seahawk.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.