Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot drugiego GlobalEye

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 03 stycznia 2019

Dzisiaj w szwedzkim Linköping oblatano drugi samolot wczesnego ostrzegania i kierowania GlobalEye. Start nastąpił o 11:00 z lotniska położonego obok zakładów Saaba. Lądowanie samolotu odbyło się po 2 h 54 min. Załogę stanowił personel szwedzkiego przedsiębiorstwa.

Drugi samolot wczesnego ostrzegania i kierowania GlobalEye startuje do lotu  / Zdjęcie: Saab

GlobalEye, którego konstrukcję oparto na odrzutowcu klasy biznes Bombardier Global 6000, ma być zdolny do jednoczesnego wykrywania, śledzenia i obserwacji obiektów w przestrzeni powietrznej, na lądzie i na morzu. Jego radiolokator Erieye ER, o znacznie większym zasięgu w porównaniu z wersją klasyczną, ma także wykrywać i śledzić naziemne cele ruchome i cele o bardzo małej skutecznej powierzchni rozproszenia fal radiolokacyjnych, jak statki powietrzne stealth, pociski manewrujące, czy peryskopy okrętów podwodnych, w środowisku działania silnych zakłóceń aktywnych. Pod koniec 2015 dwa samoloty tego typu zakupiły wojska lotnicze i obrony powietrznej Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dzisiejszy udany pierwszy lot jest kolejnym ważnym krokiem dla GlobalEye. Otrzymaliśmy pierwszy kontrakt pod koniec 2015, zrealizowaliśmy oblot pierwszego samolotu w marcu 2018, a teraz mamy drugi samolot w powietrzu, zaledwie dziewięć miesięcy później – powiedział Anders Carp, szef działu Saab Surveillance (GlobalEye w powietrzu, 2018-03-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.