Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HNLMS Evertsen na czele SNMG2

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 stycznia 2019

Holenderska fregata przeciwlotnicza HNLMS Evertsen stanie na czele 2 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG2).

Fregata przeciwlotnicza HNLMS Evertsen wychodzi z bazy morskiej w Den Helder i kieruje na Morze Śródziemne / Zdjęcie: MO Holandii

Fregata przeciwlotnicza HNLMS Evertsen (F805), typu De Zeven Provinciën, opuściła bazę Koninklijke Marine (królewskiej marynarki wojennej Holandii) w Den Helder. Okręt skierował się na Morze Śródziemne. Po dotarciu w rejon misji jednostka stanie na czele 2 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG2).

Misja HNLMS Evertsen ma potrwać sześć miesięcy. Holenderski okręt zastąpi w nowej roli inną fregatę przeciwlotniczą typu De Zeven Provinciën, HNLMS De Ruyter (F804), która miała powrócić do kraju w grudniu (Powrót HNLMS De Ruyter, 2017-01-02). Od lata ub.r. dowódcą SNMG2 jest Holender, komandor porucznik Boudewijn Boots (Brytyjczycy przekazują dowództwo SNMG2, 2018-07-04).

SNMG2 jest jednym z dwóch stałych zespołów okrętowych Sojuszu Północnoatlantyckiego, w których skład wchodzą wybrane niszczyciele rakietowe i fregaty państw członkowskich. Szkielet zespołu stanowią jednostki z Grecji, Holandii, Turcji i Wielkiej Brytanii, do których cyklicznie dołączają okręty mniejszych europejskich flot. SNMG2 prowadzi ćwiczenia zarówno w składzie zespołu jak i z okrętami sił morskich państw członkowskich NATO i Partnerstwa dla Pokoju. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.