Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Roboty Instytutu PIAP do Afryki Zachodniej

Służby państwowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 lutego 2019

W pierwszym kwartale 2019 Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zrealizował dostawy robotów PIAP Gryf, Expert i TRM dla policji jednego z państw Afryki Zachodniej.

Policja jednego z państw Afryki Zachodniej odebrała roboty mobilne Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP / Zdjęcia: Instytut PIAP

Kontrakt dotyczył robotów PIAP Gryf, które używane są do rozpoznania terenu i miejsc trudno dostępnych i są już eksploatowane na kontynencie afrykańskim przez siły zbrojne Nigerii. Robot PIAP Gryf za pomocą manipulatora o 5 stopniach swobody oraz funkcji zacisku szczęk chwytaka, może podejmować ładunki o masie do 15 kg. Koła robota są łatwo demontowane, co zmniejsza jego gabaryty, a tym samym ułatwia prowadzenie akcji w wąskich przestrzeniach (Gryfy dla Rumunii , 2018-12-11).

Dzięki zastosowanym napędom robot sprawnie pokonuje nierówności terenu i przeszkody o kącie nachylenia do 45°. Cechą szczególną robota jest doskonała manewrowość. Niewielka masa ułatwia jego transport i przenoszenie. Modułowa konstrukcja pozwala na szybką i łatwą zmianę dodatkowego wyposażenia.
Dodatkowo, policjanci docenili i zamówili robota mobilnego Expert z trzymetrowym manipulatorem o sześciu stopniach swobody, służącego do prowadzanie operacji w środkach transportu i manewrowania w wąskich z przestrzeniach. Innowacją w robocie są rozkładane stabilizatory boczne, umożliwiające zablokowanie i stabilizację położenia bazy mobilnej, np. między rzędami siedzeń. Pozwala to na bezpieczne podejmowanie ciężkich przedmiotów oraz precyzyjne operowanie manipulatorem nawet przy jego pełnym bocznym wysięgu.

Do działań taktycznych funkcjonariusze wybrali miotanego robota TRM. Jest to małe urządzenie służące do zastosowań wspomagających operacje prowadzone w trudnodostępnym i niebezpiecznym otoczeniu. TRM powstał jako odpowiedź na zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozpoznanie terenu i obiektów prowadzone przez jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. Robot może być wprowadzony do akcji wewnątrz obiektu lub w otwartym terenie w celu dokonania zdalnego rozpoznania optycznego i nasłuchu z bezpiecznej dla operatora odległości. TRM trzymuje pełną sprawność do działania po zrzucie z wysokości do 9 m na twarde podłoże (TRM i Explorer dla BOR, 2017-12-27).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.