Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lekki czołg z Mjanmy

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 29 marca 2019

Mjanma ujawniła prototyp lekkiego czołgu zbudowanego na podwoziu 122-mm samobieżnej haubicy 2S1 Gwozdika z wieżą z chińskiego kołowego wozu opancerzonego 6x6 WMA301 (PTL02) z działem kal. 105 mm. Pojazd powstał przy wsparciu Ukrainy. Dostarczyła ona technologie spawania kadłubów haubic 2S1U i bwp BTR-4U oraz organizuje zakłady, które mają je wykorzystać.

Prototyp lekkiego czołgu zbudowanego na podwoziu 122-mm samobieżnej haubicy 2S1 Gwozdika z wieżą z chińskiego kołowego wozu opancerzonego 6x6 WMA301 (PTL02) z działem kal. 105 mm / Myanmar Defence Weapons

Kontrakt z Mjanmą zawarł Ukroboronprom na początku 2014. Dostawy odpowiedniego wyposażenia rozpoczęły się w 2016. W 2019 ujawniono, że rozpoczęła się budowa wytwórni kadłubów BTR-4U, a docelowo także 2S1U. Pierwsze pojazdy mają ją opuścić w 2020.

Wcześniej, w latach 2006-2009 Ukraina dostarczyła Mjanmie (Birmie) 26 zmodernizowanych wozów opancerzonych MT-ŁBMSz. Zabudowano na nich ukraińskie moduły bojowe Szkwał. W październiku 2017 poinformowano o kontrakcie na dostawy Mjanmie różnych pojazdów na podwoziu MT-ŁB. Szczegółów na ten temat dotąd nie ujawniono.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.