Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dassault współpracuje z Boom

Lotnictwo cywilne, 29 maja 2019

Spółki Boom Supersonic i Dassault Systèmes nawiązały współpracę mającą na celu przyspieszenie prac nad naddźwiękowym samolotem pasażerskim Overture. Boom Supersonic wdrożyła bazujące na platformie 3DEXPERIENCE rozwiązanie branżowe Dassault Systèmes o nazwie Reinvent the Sky, które ma za zadanie wspierać procesy projektowe od etapu koncepcyjnego po produkcję i certyfikację. Zastosowanie najlepszego rozwiązania w branży pozwoli Boom Supersonic skrócić o połowę czas prac nad pierwszym prototypem, a także podnieść jakość produktu.

Naddźwiękowy samolot pasażerski Overture / Ilustracja: Boom Supersonic

Projekt Overture wykorzystuje najnowsze odkrycia i osiągnięcia w dziedzinach aerodynamiki, wytrzymałości materiałów i konstrukcji silników lotniczych w celu zrewolucjonizowania branży lotów komercyjnych dalekiego zasięgu. Dassault Systèmes dostarcza zaawansowane narzędzia do projektowania, które pozwolą nam urzeczywistnić wizję przyszłości podróży ponaddźwiękowych – mówi Joshua Krall, współzałożyciel i wiceprezes Boom Supersonic ds. technologii. Jako startup nie jesteśmy ograniczeni dostępnym oprogramowaniem, a ponadto zamierzamy minimalizować koszty związane z infrastrukturą IT. Platformę 3DEXPERIENCE Dassault Systèmes wdrożyliśmy w bardzo krótkim czasie, a w miarę rozwoju projektu i wzrostu liczby użytkowników możemy ją swobodnie skalować do potrzeb kilkuset użytkowników – dodaje Joshua Krall.

Stworzone z myślą o innowacyjnych propozycjach producentów i startupów Reinvent the Sky oferuje skalowalny dostęp do aplikacji do projektowania i tworzenia symulacji w ramach jednego, bezpiecznego i bazującego na standardach środowiska. Inżynierowie, kierownicy programów i piloci testowi z Boom Supersonic mogą współpracować w czasie rzeczywistym, definiując wymagania oraz korzystając ze wspólnych procesów z możliwością pełnego śledzenia zmian.

Przedsiębiorstwa z branży lotniczej chcą dostarczać szybsze, lżejsze i bardziej wydajne statki powietrzne, nie obniżając przy tym standardów komfortu podróży. Mali innowatorzy potrzebują narzędzi do obsługi programów rozwoju produktów zapewniających infrastrukturę na poziomie bardziej znanych producentów […]. Boom Supersonic może tworzyć wrażenia pasażerskie nowej generacji dzięki aplikacjom cyfrowym, które od wielu lat stoją za największymi osiągnięciami branży – podkreśla David Ziegler, wiceprezes ds. branży lotniczej i obronnej Dassault Systèmes (Porozumienie Airbusa i Dassault Systèmes, 2019-02-19).

Obecnie Boom Supersonic buduje dwumiejscowy samolot demonstracyjny XB-1, który ma za zadanie zaprezentować możliwości technologii lotów ponaddźwiękowych. Na jego bazie ma powstać naddźwiękowy samolot pasażerski Overture, rozwijający prędkość M2,2. Ma on być zdolny do pokonania trasy z Nowego Jorku do Londynu w 3 h 25 min, a z Tokio do San Francisco w 5,5 h (Prezentacja XB-1, 2016-11-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.