Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odnaleziono ciało pilota F-35A

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 09 czerwca 2019

Ministerstwo obrony Japonii poinformowało, że 5 czerwca odnaleziono i zidentyfikowano szczątki pilota myśliwca stealth F-35A japońskich Lotniczych Sił Samoobrony (ASDF) z bazy Misawa, który rozbił się 9 kwietnia 2019 w rejonie prefektury Aomori (Zaginął japoński F-35A, 2019-04-09). Zarówno przedstawiciele resortu, jak i lotnictwa odmówili podania dalszych szczegółów dotyczących stanu ciała mjr. Akinori Hosomi. Powołali się na prywatność i życzenie pogrążonej w żałobie rodziny pilota.

Śmigłowiec uczestniczący w poszukiwaniach szczątków myśliwca F-35A, który rozbił się 9 kwietnia 2019 / Zdjęcie: ASDF

3 czerwca poinformowano o zakończeniu działań poszukiwawczych i ratowniczych. Ministerstwo ujawniło, że znaleziono fragmenty rejestratora pokładowego, ale z powodu jego uszkodzenia nie udało się odzyskać danych.

Ministerstwo nadal analizuje możliwe przyczyny katastrofy. Wykorzystuje dane radarowe i komunikacyjne z trzech innych myśliwców F-35A, które prowadziły wspólne ćwiczenie około 135 km od bazy lotniczej Misawa w prefekturze Aomori. Planowane jest jeszcze użycie aparatu bezzałogowego z kamerą do przeszukania rejonu oceanu, w którym znaleziono szczątki pilota. Za mało prawdopodobne uznaje się jednak odnalezienie czegokolwiek, co pomogłoby w znalezieniu powodów katastrofy.

Po wypadku zawieszono loty pozostałych 12 japońskich F-35A. Nieoficjalnie mówi się, że wkrótce powinny one zostać wznowione.

Myśliwiec, który rozbił się 9 kwietnia był jednym z 9 F-35A, które zostały zmontowane i przetestowane przez Mitsubishi Heavy Industries. Pozostałe 4 dostarczone do tej pory Japonii samoloty tego typu zostały zmontowane i przetestowane w USA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.