Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny tuzin Su-30MK2 dla Wietnamu

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 15 maja 2009

Według przedwczorajszej, rosyjskiej gazety Wiedomosti, Wietnam zakupił kolejnych 12 egz. myśliwców Su-30MK2. Kontrakt z Rosoboronexportem miał być podpisany już w styczniu.

Informacje te potwierdziły inne media, powołując się na źródła w ministerstwie obrony.

Kontrakt dotyczył samych samolotów. Warta potencjalnie kilkaset mln USD umowa, o zakupie systemów uzbrojenia i wyposażenia dodatkowego, ma być podpisana w innym terminie.

Wietnamskie wojska lotnicze wykorzystują już 12 egz. Su-30MK2V oraz 36 egz. Su-27K/KUB. Podstawowym wyposażeniem są jednak ciągle MiG-i 21 i Su-22.

Pierwsze z nowych samolotów powinny trafić do odbiorcy jeszcze w bieżącym roku, wynika z nieoficjalnych informacji, uzyskanych od przedstawicieli zakładów przemysłu obronnego. Te same źródła szacują wartość umowy na 600 mln USD.

W kwietniu pojawiły się również informacje o finalizowaniu dużego kontraktu na dostawy okrętów podwodnych typu Kilo (zobacz: Rosyjskie okręty podwodne za 1,8 mld USD dla Wietnamu). W przypadku oficjalnego potwierdzenia obu tych kontraktów, Wietnam stałby się jedynym z głównych - wraz z Indiami, Algierią, Wenezuelą i Chinami - odbiorców rosyjskiego sprzętu wojskowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.