Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny tuzin Su-30MK2 dla Wietnamu

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 15 maja 2009

Według przedwczorajszej, rosyjskiej gazety Wiedomosti, Wietnam zakupił kolejnych 12 egz. myśliwców Su-30MK2. Kontrakt z Rosoboronexportem miał być podpisany już w styczniu.

Informacje te potwierdziły inne media, powołując się na źródła w ministerstwie obrony.

Kontrakt dotyczył samych samolotów. Warta potencjalnie kilkaset mln USD umowa, o zakupie systemów uzbrojenia i wyposażenia dodatkowego, ma być podpisana w innym terminie.

Wietnamskie wojska lotnicze wykorzystują już 12 egz. Su-30MK2V oraz 36 egz. Su-27K/KUB. Podstawowym wyposażeniem są jednak ciągle MiG-i 21 i Su-22.

Pierwsze z nowych samolotów powinny trafić do odbiorcy jeszcze w bieżącym roku, wynika z nieoficjalnych informacji, uzyskanych od przedstawicieli zakładów przemysłu obronnego. Te same źródła szacują wartość umowy na 600 mln USD.

W kwietniu pojawiły się również informacje o finalizowaniu dużego kontraktu na dostawy okrętów podwodnych typu Kilo (zobacz: Rosyjskie okręty podwodne za 1,8 mld USD dla Wietnamu). W przypadku oficjalnego potwierdzenia obu tych kontraktów, Wietnam stałby się jedynym z głównych - wraz z Indiami, Algierią, Wenezuelą i Chinami - odbiorców rosyjskiego sprzętu wojskowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.