Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęcie budowy B860/6

Marynarka wojenna, 09 lipca 2019

Jak poinformowała stocznia Remontowa Shipbuilding przy okazji uroczystości chrztu holownika H-2 Mieszko, dzisiaj, 9 lipca, miało nastąpić rozpoczęcie budowy ostatniego już holownika tego typu – B860/6, przyszłego H-13 Przemko. Oznacza to pierwsze palenie blach nowego holownika, z których następnie rozpocznie się konstruowanie bloków kadłuba. Wydarzenie ma charakter wyłącznie roboczy, stąd też uczestniczą w nim jedynie pracownicy stoczni.

B860/4 na placu montażowym stoczni w dniu wodowania H-2 Mieszko / Zdjęcia: Przemysław Gurgurewicz

Obecnie zwodowano już trzy holowniki typu B860: B860/1 – H-11 Bolko, B860/2 – H-1 Gniewko i H-2 Mieszko. W zaawansowanym stadium budowy znajduje się B860/4, przyszły H-12 Semko, którego wodowanie przewiduje się latem br. Kolejny holownik: B860/5 jest obecnie w stadium prefabrykacji sekcji.

Aktualne plany mówią, że próby morskie prototypowego H-1 odbędą się w sierpniu br., zaś do końca roku odbiorcy zostaną zgodnie z pierwotnymi założeniami dostarczone 3 holowniki. Pozostała trójka zostanie przekazana w 2020. Należy zwrócić uwagę, że przy podpisaniu umowy na dostawę tych jednostek zakładano zakończenie prób morskich pierwszej z nich do 19 lutego 2019. Dokonane w trakcie budowy zmiany w projekcie (niektóre widoczne gołym okiem) spowodowały zaistniałe opóźnienia (Chrzest i wodowanie Mieszka, 2019-07-08). 

Na podstawie informacji Przemysława Gurgurewicza
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra