Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Gaucho – nowy wóz patrolowy Argentyny i Brazylii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 listopada 2007

Pod koniec października pierwsze nowe lekkie wozy rozpoznawczo-patrolowe - Gaucho - efekt współpracy przemysłu zbrojeniowego Argentyny i Brazylii (pierwszy tego typu projekt) trafiły do jednostek armii argentyńskiej. 8 pierwszych Gaucho otrzymały oddziały stacjonujące w Patagonii.

Gauchos powstają w zakładach wojsk lądowych w Boulogne Sur Mer (miastu patronuje francuska miejscowość portowa o tej samej nazwie) w prowincji Buenos Aires, podległych departamentowi badań, rozwoju i produkcji armii argentyńskiej.

Latem 2007 od czerwca do lipca prototyp Gaucho testowano w najtrudniejszych warunkach terenowych od Andów po pustynie i śniegi Patagonii. Do końca 2007 dalszych 5 Gaucho ma zostać zmontowanych i dostarczonych wojsku. Plan przewiduje, iż w 2008 wyprodukowanych zostanie 25 pojazdów. Choć Brazylia brała udział w projektowaniu i finansowaniu rozwoju Gaucho, nie przewiduje produkcji wozów u siebie. Gaucho dla Brazylii będą więc montowane w argentyńskim Boulogne Sur Mer.Zdjęcia: Santiago Rivas


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.