Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gaucho – nowy wóz patrolowy Argentyny i Brazylii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 listopada 2007

Pod koniec października pierwsze nowe lekkie wozy rozpoznawczo-patrolowe - Gaucho - efekt współpracy przemysłu zbrojeniowego Argentyny i Brazylii (pierwszy tego typu projekt) trafiły do jednostek armii argentyńskiej. 8 pierwszych Gaucho otrzymały oddziały stacjonujące w Patagonii.

Gauchos powstają w zakładach wojsk lądowych w Boulogne Sur Mer (miastu patronuje francuska miejscowość portowa o tej samej nazwie) w prowincji Buenos Aires, podległych departamentowi badań, rozwoju i produkcji armii argentyńskiej.

Latem 2007 od czerwca do lipca prototyp Gaucho testowano w najtrudniejszych warunkach terenowych od Andów po pustynie i śniegi Patagonii. Do końca 2007 dalszych 5 Gaucho ma zostać zmontowanych i dostarczonych wojsku. Plan przewiduje, iż w 2008 wyprodukowanych zostanie 25 pojazdów. Choć Brazylia brała udział w projektowaniu i finansowaniu rozwoju Gaucho, nie przewiduje produkcji wozów u siebie. Gaucho dla Brazylii będą więc montowane w argentyńskim Boulogne Sur Mer.



Zdjęcia: Santiago Rivas


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.