Linie Hawaiian zamówiły po 6 Airbusów A350XWB-800 i A330-200.
Archiwum 2007/11
Najnowszy pocisk przeciwokrętowy włoskiej marynarki wojennej - Teseo MK2/A z powodzeniem zdał ostateczny egzamin przydatności bojowej.
Mahamat Hassane Boulmaye, rzecznik Związku Sił Demokratycznych i Postępowych (UFDD) oświadczył, że jego ugrupowanie znalazło się w piątek w stanie wojny z siłami francuskim i wszystkim innym zagranicznymi wojskami w tym kraju. Tymczasem już na przełomie roku ma rozpocząć się w tym kraju operacja pokojowa sił UE.
Brytyjskie ministerstwo obrony nie dokona do końca listopada wyboru kołowego transportera opancerzonego 8x8, jako podstawy do stworzenia wielozadaniowych platform bojowych systemu FRES. Decyzja opóźni się o kilka tygodni, a nawet trzy miesiące.
Korea Aerospace Research Institute (KARI) przeprowadził udaną próbę lotu demonstratora technologii bezzałogowego samolotu hybrydowego. Program Smart UAV ma doprowadzić do powstania sprawnego systemu w 2012.
Wraz ze zbliżająca się 10. rocznicą uzyskania certyfikatów FAA dla samolotu SR20, Cirrus Design P.N.C Co. ujawnił kolejny, trzeci już model tej maszyny - 2008 SR20-Generation Three (G3). Najważniejszą zmianą są przeprojektowane skrzydła.
Indyjski minister obrony w czasie wystąpienia przed parlamentarzystami stwierdził, że harmonogram programu przeobrażenia piechoty F-INSAS (Future infantry soldier as a system) - podobny do amerykańskiego Land Warrior - już na starcie zostanie przesunięty o cztery lata.
Nowy rosyjski koncern zbrojeniowy Rostechnologie poinformował o tworzeniu holdingu pancernego. Ma on powstać w ciągu 1,5-2 lat.
Przedstawiciele irańskiej marynarki wojennej oświadczyli wczoraj, że wprowadzili do uzbrojenia kolejny okręt podwodny rodzimej produkcji, typu Ghadir.
W bazie Gardez w prowincji Paktia 28 listopada dowódca PKW gen. bryg. Jerzy Biziewski spotkał się z dowódcą 203 Korpusu Narodowej Armii Afgańskiej gen. Abdoul Khaliq. Celem wizyty było omówienie bieżących spraw dotyczących szkolenia armii afgańskiej.
Na lotnisku Gvulot, położonym na granicy pustyni Negev w Izraelu trwa szkolenie drugiej grupy 16 polskich operatorów bezzałogowych systemów Orbiter, produkowanych przez Aeronautics Defense Systems z Yavne pod Tel Avivem.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (Wzmocnienie polskiej granicy morskiej) do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej weszły dwie pozostałe łodzie pościgowe typu IC16M III - Strażnik 4 i Strażnik-6. Otrzymały one numery burtowe SG-214 i SG-216.
Węgierski Wizz Air umacnia pozycję w Rumunii i Bułgarii. Od 12 lipca 2008 z bazy w Sofii będzie latał dodatkowy A320. Siedzibą ósmej bazy towarzystwa będzie rumuński port lotniczy Cluj-Napoca.




 
                                 
                                 
                                 
                                 
                                 
                                 
                                 
                    







