Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CVN 79 już gotowy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 24 lipca 2019

W należącej do Huntington Ingalls Industries stoczni Newport News Shipbuilding (NNS) z Wirginii zakończono budowę lotniskowca USS John F. Kennedy (CVN 79), typu Gerald R. Ford. Ostatnim modułem konstrukcji była ważąca 780 t dziobowa część pokładu lotniczego. Jej budowa trwała 18 miesięcy.

Ostatnim modułem konstrukcji lotniskowca USS John F. Kennedy była ważąca 780 t dziobowa część pokładu lotniczego / Zdjęcia: HII 

Jak podaje producent, dzięki doświadczeniom zdobytym w procesie wytwarzania pierwszej jednostki tego typu, Gerald R. Ford (CVN 78), nakład pracy niezbędny do zbudowania CVN 79 udało się zmniejszyć o 18% roboczogodzin. Zwiększono również wykorzystanie technologii cyfrowych, wykorzystując trójwymiarowe modele i inne dane, aby określić, jakie prace, związane np. z montażem urządzeń i instalacji elektrycznych, czy przewodów rurowych mogą być wykonane przed umieszczeniem modułów konstrukcji na miejscu.

W budowę lotniskowca USS John F. Kennedy zaangażowanych było ponad 3200 stoczniowców i 2000 dostawców z całego kraju. Chrzest i wodowanie okrętu planowane jest na koniec bieżącego roku (Wodowanie CVN 79 w 2019? , 2018-11-15).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.