Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Początek produkcji A220 w Mobile

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 06 sierpnia 2019

Airbus oficjalnie zainaugurował wczoraj, 5 sierpnia, produkcję samolotów wąskokadłubowych rodziny A220 na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Pierwszy zespół pracowników, którzy przeszli szkolenie praktyczne w dawnych zakładach Bombardiera w Mirabel, w kanadyjskiej prowincji Quebek, zaczął właśnie pracę w zakładzie Airbusa w Mobile. Spółka nadal zarządza przedsięwzięciem z Mirabel, gdzie znajduje się pierwsza linia montażu A220.

W połowie następnej dekady zakłady w Mobile ma opuszczać 40-50 samolotów rodziny A220 rocznie / Zdjęcie: Airbus

Rozwój produkcji naszych samolotów w zakładach w Mobile poprzez utworzenie tam linii montażu drugiego typu, po samolotach rodziny A320, skutkujący zatrudnieniem 400 pracowników, umacnia pozycję Airbusa jako globalnego producenta lotniczego i pokazuje, że Airbus stał się ważną częścią amerykańskiego sektora przemysłowego. Dysponując zakładem w Mobile oraz siecią wytwórni w Azji, Kanadzie i Europie, tworzymy strategiczną sieć przemysłową pozwalającą nam lepiej obsługiwać klientów – powiedział prezes Airbus Americas, C. Jeffrey Knittel.

Airbus ujawnił zamiar wytwarzania A220 w Mobile w październiku 2017. Budowa głównej hali i innych budynków pomocniczych niezbędnych do końcowego montażu A220 rozpoczęła się w Mobile na początku tego roku. Kilka pierwszych A220 zostanie tam zmontowanych w budynkach, gdzie obecnie wytwarzane są samoloty rodziny A320 i w nowo wybudowanych hangarach pomocniczych. Jako pierwszy w USA wyprodukowany zostanie A220-300, przeznaczony dla Delta Air Lines, który ma zostać dostarczony odbiorcy w trzecim kwartale 2020. W połowie następnej dekady zakład ma opuszczać 40-50 samolotów rodziny A220 rocznie (A220-300 dla Air France , 2019-07-31, Budowa linii montażu A220 w USA , 2019-01-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.