Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test SOM-B2

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 20 września 2019

Na początku września został przeprowadzony udany test tureckiego lotniczego pocisku manewrującego SOM-B2. Pocisk opracował państwowy instytut SAGE (Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü) i powiązana z nim Rada ds. Badań i Technologii w Turcji (Tübitak).

Do przenoszenia pocisków SOM-B2 będą przystosowane tureckie samoloty F-16 i F-4E / Zdjęcie: Tübitak

Jak poinformowało w mediach społecznościowych tureckie Ministerstwo ds. Przemysłu i Technologii test SOM-B2 zakończył się sukcesem. Pocisk został odpalony z samolotu. Następnie trafił w betonowy bunkier, przebijając jego strop i detonując w środku głowicę bojową. Udana próba otwiera drogę do produkcji seryjnej dla tego wariantu pocisku.

SOM-B2 to jeden z wariantów lotniczych pocisków manewrujących skonstruowanych w Turcji. Przeznaczony jest do niszczenia betonowych umocnień. Jego zasięg to 250 km. SOM-B2 ma masę ok. 650 kg, z czego na tandemową głowicę bojową przypada ok. 230 kg. Naprowadzanie pocisku odbywa się z użyciem GPS i nawigacji inercyjnej. Identyfikację celu i precyzję naprowadzania na cel zapewnia głowica pracująca w podczerwieni (Azerbejdżan kupił pociski SOM-B1, 2018-06-26, Turcja odebrała pierwszego F-35A, 2018-06-21, Współpraca w programie SOM-J, 2014-10-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.