Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Rafale dla BVS

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 08 października 2019

Dzisiaj, 8 października, w zakładach Dassault Aviation w Mérignac, prezes francuskiego przedsiębiorstwa Eric Trappier, przekazał przedstawicielom Bharatiya Vayu Sena (BVS, wojsk lotniczych Indii) pierwszy wielozadaniowy samolot bojowy Rafale. W ceremonii udział wzięli ministrowie obrony Indii i Francji Rajnath Singh  i Florence Parly.

Indie zakupiły 36 wielozadaniowych samolotów bojowych Rafale / Zdjęcia: Dassault Aviation

Umowa w sprawie zakupu 36 Rafale dla BVS została podpisana we wrześniu 2016 przez ówczesnych szefów resortów obrony Indii i Francji Manohar Parrikar i Jean-Yves Le Drian, kończąc trwające od stycznia 2012 przepychanki i negocjacje pomiędzy obydwiema stronami. Wartość porozumienia wyniosła 7,87 mld euro.

W ramach offsetu strona francuska zobowiązała się do utworzenia zakładu produkcyjnego Dassault Reliance JV (DRAL) w Nagpur, a także znaczącego wsparcia polityki edukacyjnej i naukowej rządu Indii poprzez utworzenie centrum inżynierskiego w Pune, utworzenie Akademii Umiejętności Dassault i wdrożenie programu szkolenia zawodowego dla monterów konstrukcji i wyposażenia lotniczego (Indie w końcu kupiły Rafale, 2016-09-23).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra