Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Baza Kant na kolejnych 49 lat

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 31 maja 2009

Rządy Federacji Rosyjskiej i Kirgistanu podpisały umowę o przedłużeniu użytkowania bazy Kant na kolejnych 49 lat.

Umowę podpisano 29 maja. Przewiduje ona użytkowanie przez Rosję bazy Kant przez 49 lat z możliwością automatycznego przedłużenia dzierżawy o kolejnych 25 lat. Wcześniejsza umowa była podpisana na 15 lat z możliwością wydłużenia o 5 lat.

Bazę Nr 1 Kant, 20 km od Biszkeku otwarto w 2003. Obecnie stacjonuje w niej 5 samolotów szturmowych Su-25, kilka śmigłowców Mi-8 i samolotów transportowych An-26. Obsługuje je 400 żołnierzy rosyjskich, w tym 250 oficerów. Na najbliższe lata planowany jest remont pasa startowego. Wówczas w bazie Kant będą mogły lądować bombowce strategiczne Tu-95 i Tu-160.

Niedawno Kirgistan wypowiedział USA umowę dotycząca dzierżawy bazy Manas (Prezydent zatwierdził decyzję parlamentu). Amerykanie i ich sojusznicy muszą ją opuścić do 18 sierpnia. Manas ma wówczas pozostać czysto cywilnym portem lotniczym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra