Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nocne tankowanie Caracala

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 29 listopada 2019

W ubiegłym tygodniu zakończyły się kolejne próby pobierania paliwa przez śmigłowiec H225M Caracal Armée de l’Air (wojsk lotniczych Francji) z tankowca KC-130H ze składu Ala (Skrzydła) 31 Ejército del Aire (wojsk lotniczych Hiszpanii). Tym razem testy przeprowadzono w warunkach nocnych.

Nocne próby tankowania H225M z KC-130H przeprowadzono nad morzem w pobliżu Bordeaux / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Tym razem piloci hiszpańskiego Centro Logístico de Armamento y Experimentación (CLAEX, centrum uzbrojenia i prób) wykonali trzy nocne loty nad morzem w pobliżu Bordeaux. Łącznie przeprowadzono 23 kontakty na wysokości 4000, 2000 i 1500 stóp (ok. 1300, 650 i 500 m) przy prędkości ok. 230 km/h.

Armée de l’Air są jedynymi w Europie wojskami lotniczymi, posiadającymi śmigłowce zdolne do pobierania paliwa w locie. Natomiast Ejército del Aire mają na stanie 3 KC-130H przystosowane do podawania śmigłowcom  nafty za pomocą przewodu elastycznego – wyposażenie kabiny załogi jednego z nich przystosowane jest do wykonywania lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu (Caracal tankuje z KC-130H, 2018-10-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.