Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prezentacja ADS 15

Lotnictwo wojskowe, 10 grudnia 2019

Pierwszy z sześciu izraelskich bezzałogowych statków latających Hermes 900 HFE, zakupionych przez Szwajcarię w ramach projektu Aufklärungsdrohnensystems 15 (ADS 15), został wczoraj, 9 grudnia publicznie zaprezentowany w bazie lotniczej Emmen. Wybór izraelskich bezzałogowców został w 2015 oprotestowany przez partie lewicowe, jednak bezskutecznie (Szwajcaria kupiła Hermesy, 2015-11-27.

Pierwszy bsl ADS 15 (Hermes 900 HFE) w barwach Schweizer Luftwaffe / Zdjęcie: VBS-DDPS

Pierwotne plany Federalnego Departamentu Obrony, Ochrony Ludności i Sportu (VBS-DDPS) zakładały, że nowe bezzałogowce, kosztujące podatników 250 milionów franków szwajcarskich, zostaną dostarczone przed końcem  bieżącego roku, ponieważ używane dotychczas bsl IAI / RUAG ADS 95 Ranger zostały wycofane z eksploatacji przed końcem listopada.

Jak poinformował Roland Ledermann, szef projektu ADS 15 z ramienia armasuisse, opóźnienie w przekazaniu Hermesów wyniesie około sześciu miesięcy, ponieważ izraelskie władze lotnictwa cywilnego nie wydały jeszcze niezbędnego certyfikatu. Pociąga to za sobą także dodatkowe koszty, których wielkość nie jest jeszcze znana i zostanie ogłoszona w przyszłym roku – dodał Ledermann.

Na początku przyszłego roku rozpocznie się szkolenie operatorów ADS 15. Do czasu dostarczenia wszystkich bezzałogowców ich zadania – patrolowanie granic, poszukiwania zaginionych i ocenę zniszczeń spowodowanych klęskami żywiołowymi – będą wykonywały śmigłowce Schweizer Luftwaffe (wojsk lotniczych).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.