Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wojsko musi poczekać na Mustanga

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 grudnia 2019

Według informacji opublikowanej przez 2. Regionalną Bazę Logistyczną po raz piąty unieważnione zostało postępowanie na dostawę samochodów ciężarowo-osobowych ogólnego przeznaczenia. Przetarg dotyczył 635 samochodów (485 w ramach zamówienia podstawowego i 150 w ramach opcji) w ramach programu Mustang.

Pomimo znacznego ograniczenia liczby zamawianych pojazdów do 635 wciąż nie jest możliwe zastąpienie w wojsku ok 2,5 tys. wyeksploatowanych Honkerów / Zdjęcie: MON 

W uzasadnieniu podano, że powodem unieważnienia postępowania była cena najkorzystniejszej oferty, która przewyższyła środki przeznaczone na zakup pojazdów. Jak podano w informacji konsorcjum Auto Podlasie (lider) i STEELER Marcin Piasecki wyceniło swoją ofertę na 154 288 617 zł brutto, konsorcjum Glomex MS Polska (lider) i  Glomex MS – na 171 831 000 zł brutto, a  spółka DEMARKO – na 159 256 095 zł brutto.

2. RBLog zakomunikowała jednocześnie o tym, że z postępowania nie wykluczono żadnego wykonawcy i nie odrzucono żadnej oferty. Wykonawcy mają 10 dni na wniesienie odwołania od decyzji 2. RBLog.

Dostawy nowych samochodów miały zostać zrealizowane w latach 2020-2022. Rocznie miało być dostarczane ok. 160 samochodów z zamówienia podstawowego. Wśród kryteriów oceny ofert 60% stanowiła cena, dodatkowa moc silnika (ponad wymagane 110 kW) 20%, termin realizacji umowy 15%, z kolei opcjonalne wymagania konstrukcyjne 5% (Piąte podejście do Mustanga, 2019-10-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.