Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trwa montaż Cessna SkyCourier

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 22 grudnia 2019

Textron Aviation informuje o kolejnym etapie montażu prototypu samolotu wielozadaniowego Cessna 408 SkyCourier (Cessna prezentuje SkyCouriera, 2017-11-29). Właśnie w zakładach East Campus w Wichita połączono skrzydła z kadłubem. Montaż całego samolotu ma zostać zakończony w ciągu 2 miesięcy. Oblot prototypu ma odbyć się w 2020, czyli kilka miesięcy później niż przewidywał pierwotny plan.

W zakładach East Campus w Wichita trwa montaż prototypu samolotu wielozadaniowego Cessna 408 SkyCourier / Zdjęcie: Textron Aviation

Cessna 408 SkyCourier powstaje na zamówienie linii FedEX Express. Zamówiły one 50 samolotów tego typu z opcją na 50 kolejnych. Planowana cena katalogowa wynosi 5,5 mln USD.

Cessna ma zbudować 6 prototypów do prób naziemnych i w locie. Co prawda FedEX Express zamówiły wersję transportową, ale pierwszy prototyp budowany jest w wersji pasażerskiej, z oknami.

Równolegle z budową prototypów trwają testy komponentów samolotu SkyCourier. Testowany jest m.in. pakiet awioniki Garmin G1000 NXi. Na specjalnym stoisku prowadzone są próby podwozia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.