Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Trwa montaż Cessna SkyCourier

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 22 grudnia 2019

Textron Aviation informuje o kolejnym etapie montażu prototypu samolotu wielozadaniowego Cessna 408 SkyCourier (Cessna prezentuje SkyCouriera, 2017-11-29). Właśnie w zakładach East Campus w Wichita połączono skrzydła z kadłubem. Montaż całego samolotu ma zostać zakończony w ciągu 2 miesięcy. Oblot prototypu ma odbyć się w 2020, czyli kilka miesięcy później niż przewidywał pierwotny plan.

W zakładach East Campus w Wichita trwa montaż prototypu samolotu wielozadaniowego Cessna 408 SkyCourier / Zdjęcie: Textron Aviation

Cessna 408 SkyCourier powstaje na zamówienie linii FedEX Express. Zamówiły one 50 samolotów tego typu z opcją na 50 kolejnych. Planowana cena katalogowa wynosi 5,5 mln USD.

Cessna ma zbudować 6 prototypów do prób naziemnych i w locie. Co prawda FedEX Express zamówiły wersję transportową, ale pierwszy prototyp budowany jest w wersji pasażerskiej, z oknami.

Równolegle z budową prototypów trwają testy komponentów samolotu SkyCourier. Testowany jest m.in. pakiet awioniki Garmin G1000 NXi. Na specjalnym stoisku prowadzone są próby podwozia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.