Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

160 AMPV dla US Army

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 24 stycznia 2020

Amerykański Departament Obrony poinformował o zawarciu umowy na dostawę 160 gąsienicowych transporterów opancerzonych AMPV dla US Army. Jej wartość wynosi 400,9 mln USD.

W porównaniu z M113 AMPV ma lepszą odporność balistyczną i przeciwminową, mobilność, a także dysponuje większą kubaturą wnętrza umożliwiającą montaż bogatszego zestawu wyposażenia lub transport większej liczby żołnierzy / Zdjęcie: US Army 

Transportery będą produkowane przez zakłady BAE Systems w York w stanie Pensylwania. Dostawy transporterów z obecnego zamówienia produkcji niskoseryjnej mają zakończyć się w lutym 2023. Nie podano jednak informacji jakich wariantów dotyczy zamówienie (Produkcja niskoseryjna AMPV, 2019-02-21).

AMPV to pojazdy, które w US Army zastąpią wiekowe M113. Mówi się o planach zakupu nawet 2897 AMPV, których łączna wartość sięgnie ponad 10,7 mld USD. Nowe transportery będą dostarczane w czterech wariantach: transportera opancerzonego, wozu dowodzenia, samobieżnego moździerza i wozu medycznego. Oprócz wymienionych wersji podwozie AMPV zastosowano w najnowszym wariancie armatohaubicy M109A7 i w proponowanej modernizacji amerykańskich bwp Bradley do wariantu M2A5.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.