Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Robot Gryf dla lotniska w Bejrucie

Lotnictwo cywilne, Służby państwowe, 06 marca 2020

Na początku lutego bieżacego roku Łukasiewicz – PIAP zakończył realizację zamówienia średniego robota pirotechnicznego PIAP Gryf dla nowo powstałego oddziału minersko-pirotechnicznego Służby Ochrony Lotniska w międzynarodowym porcie lotniczym Rafic Hariri w Bejrucie. W skład zestawu wchodził robot mobilny Gryf wyposażony w uchwyt do bezodrzutowego wyrzutnika pirotechnicznego, bezodrzutowy wyrzutnik pirotechniczny Proparms i automatyczny wybijak do szyb produkcji PIAP (Roboty PIAP w Genewie, 2019-08-29, Kolejne Gryfy dla Rumunii , 2019-04-15).

Personel oddziału minersko-pirotechnicznego Służby Ochrony Lotniska w Bejrucie i przedstawiciele PIAP z robotem Gryf / Zdjęcie: Łukasiewicz – PIAP

Międzynarodowy port lotniczy Rafic Hariri znajduje się na południowych przedmieściach Bejrutu, 9 km od centrum miasta i jest jedynym komercyjnym lotniskiem w kraju. Mieści sie tu hub dla narodowego przewoźnika Middle East Airlines i krajowego przewoźnika czarterowego Wings of Lebanon.

Zakup robota Gryf został sfinansowany ze środków przyznanych przez Unię Europejską w 2018 na wsparcie libańskiego sektora bezpieczeństwa w ramach wieloletniego zaangażowania krajów europejskich na rzecz stabilności i bezpieczeństwa Libanu. Z kwoty 50 mln euro na propagowanie praworządności, zwiększenie bezpieczeństwa i przeciwdziałanie terroryzmowi do 2020, 3,5 mln euro przeznaczono na wsparcie bezpieczeństwa portów lotniczych, a w szczególności na zabezpieczenie lotniska w Bejrucie przed nielegalnym handlem i zagrożeniem terroryzmem oraz szkolenie odpowiednich agencji działających w porcie pod nadzorem cywilnym i ulepszenie istniejącej infrastruktury bezpieczeństwa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.