Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Airbus wspomaga walkę z pandemią

Przemysł lotniczy, 25 marca 2020

Dwa samoloty Airbusa wzięły udział w moście powietrznym z Tiencin do Europy. Europejski koncern tymczasowo wstrzymał produkcję, przeprowadzając kontrole zdrowia i higieny w swoich zakładach w celu zapewnienia zgodności z wysiłkami na rzecz walki z epidemią koronawirusa. Staramy się postępować zgodnie z naszymi wartościami, przytłoczeni złożonością sytuacji i dawać jak najwięcej społeczeństwu w tych bardzo trudnych czasach – powiedział prezes Airbusa Guillaume Faury.

W najbliższych dniach załogi i samoloty fabryczne Airbusa będą wykonywać podobne loty zaopatrzeniowe w porozumieniu z właściwymi władzami krajowymi / Zdjęcia: Airbus

Pierwszy prototyp samolotu komunikacyjnego A330-800neo (F-WTTO, Certyfikaty dla A330-800, 2020-02-13) poleciał do Tiencinu z Tuluzy 21 marca i wyruszył w drogę powrotną następnego dnia. W jego ładowni znajdowało się ok. 2 mln maseczek ochronnych.

Następnie część z nich załadowano na pokład samolotu transportowego A400 (nr ser. MSN56), który wystartował 23 marca o 18:07 z Tuluzy i o 19:05 wylądował na madryckim lotnisku Getafe. Maseczki zostały przekazane hiszpańskiemu Ministerstwu Obrony.

Utworzony most powietrzny umożliwi zasilenie hiszpańskiego systemu publicznej ochrony zdrowia znaczną liczbą masek w celu wsparcia działań kryzysowych związanych z pandemią Covid-19. Pomoc lotnicza uzupełnia donacje rzeczowe w postaci tysięcy masek, poczynione przez Airbusa w ostatnich dniach na rzecz szpitali i służb publicznych w całej Europie. W najbliższych dniach załogi i samoloty fabryczne Airbusa będą wykonywać podobne loty zaopatrzeniowe w porozumieniu z właściwymi władzami krajowymi.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra