Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemcy jednak kupią F/A-18E/F i EA-18G?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 26 marca 2020

Niemiecki miesięcznik Flug Revue donosi, że rząd w Berlinie zamierza zakupić wielozadaniowe samoloty bojowe F/A-18E/F Super Hornet, oferowane przez Boeinga razem z samolotami walki elektronicznej EA-18G Growler. Wstępnie mówi się o zakupie 30 Super Hornetów i 15 Growlerów. Oprócz nich Luftwaffe (wojska lotnicze Niemiec) miałyby nabyć 78 – 90 Eurofighterów. Transakcje mają być realizowane od 2025.

Według niepotwierdzonych informacji Luftwaffe nabędzie 45 samolotów wielozadaniowych F/A-18E/F Super Hornet i walki elektronicznej EA-18G Growler (na zdjęciu) / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Takie rozwiązanie ma na celu zadowolenie zarówno opinii publicznej, optującej za jak największym wsparciem rodzimego przemysłu jak i szefostwa NATO, które od dawna krytykuje Berlin za zbyt małe fundusze przeznaczane na obronność (IG Metall ostrzega przed kupnem F/A-18E/F i EA-18G, 2020-03-18).

Zakup F/A-18E/F i EA-18G pozwoliłby szybko wyekwipować Luftwaffe w dopracowane i sprawdzone podczas działań bojowych samoloty, które zastąpiłyby Tornado. Wprawdzie jesienią 2019 Airbus przedstawił koncepcję opracowania samolotu WE na bazie Eurofightera, jednak opracowanie niektórych jego elementów zajęłoby długi czas. Co więcej, wciąż nie rozwiązano kwestii przystosowania europejskiego samolotu do przenoszenia bomb nuklearnych.

Obydwa samoloty Boeinga są również oferowane Finlandii, która poszukuje następców swoich Hornetów (Testy samolotów wielozadaniowych dla Finlandii, 2020-02-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.