Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Startuje Project 17A

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 czerwca 2009

Indyjska Defence Acquisition Council (DAC) zatwierdziła program budowy fregat stealth - Project 17A. Jego wartość ma wynieść 450 mld rupii (9,2 mld USD).

Artystyczna wizja nowej fregaty Projektu 17A trudnowykrywalnej dla radarów / Rysunek: Trishul

O decyzji poinformowała India Defence Online. W 2007 marynarka indyjska wystosowała Request for Information (RFI) do kilku zagranicznych stoczni, m.in. francuskiej DCNS, hiszpańskiej Navantii, włoskiej Fincantieri, amerykańskich Lockheed Martina i Northrop Grumman, a także do Rosji i Korei Południowej, z zapytaniem o możliwość zaprojektowania nowoczesnej fregaty. Okręty mają być budowane w stoczniach indyjskich - Mazagon Dock Limited (MDL) w Bombaju i Garden Reach Shipbuilders and Engineers (GRSE) w Kalkucie. Planowano wówczas zbudowanie 12 fregat Project 17 (klasa Shivalik). Project 17A jest częścią wcześniejszego programu, a okręty unowocześnioną wersją poprzedników.

Nieco odmienna sylwetka planowanego okrętu ujawniona przez indyjską stocznię Mazagon Dock Limited (MDL) / Rysunek: MDL

Fregat Project 17A ma powstać siedem. Dwie pierwsze mogłyby zostać zbudowane w stoczniach zagranicznych, pozostałe w indyjskich. Okręty budowane będą metodą modułową. Każdy ma być wart ok. 40 mld rupii (820 mln USD). Część z ponad 9 mld USD przeznaczonych na program miałoby zostać wydanych na prace projektowe i posłużyć do zmodernizowania indyjskich stoczni biorących w nim udział.

Budowa pierwszego okrętu Project 17A ma rozpocząć się w 2011. Wodowanie planowane jest na 2015. Wszystkie zamówione fregaty powinny zostać dostarczone do 2021.

Nowe okręty będą około dwukrotnie droższe niż kupowane dotąd fregaty rosyjskie. W 2006 Indie zawarły kontrakt na dostawę 3 kolejnych fregat klasy Talwar (Gorszkow przed wodowaniem) za 50 mld rupii. Jeden okręt kosztował wówczas ok. 450-550 mln USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.