Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nieszczelny U-33

Marynarka wojenna, 29 kwietnia 2020

Służby prasowe Bundeswehry (sił zbrojnych Niemieckiej Republiki Federalnej) poinformowały, że okręt podwodny U-33 (S183, na zdjęciu), typu 212A, został wczoraj, 28 kwietnia, umieszczony w suchym doku w Kilonii. Powodem było wykrycie nieszczelności, której miejsca nie można było zlokalizować.

/ Zdjęcie: MO Niemiec

Najprawdopodobniej nieszczelność znajduje się w jednej z 6 wyrzutni torpedowych. Przed umieszczeniem okrętu w suchym doku torpedy zostały wyładowane z okrętu i przeniesione do składu amunicji Laboe w celu zbadania i ewentualnych późniejszych napraw. Dowództwo Bundeswehry oczekuje, że wszelkie prace związane z U-33 zostaną zakończone najpóźniej do 11 maja, a następnie jednostka powróci do służby.

U-33 to trzeci okręt podwodny typu 212A zbudowany dla Deutsche Marine (niemieckiej marynarki wojennej), oddany do użytku 13 czerwca 2006. Jego pierwszą misją był udział w operacji Active Endeavour w 2007. Nasi zachodni sąsiedzi mają na stanie 6 OP typu 212A, które wchodzą w skład 1. Ubootgeschwader (eskadry okrętów podwodnych), bazującej w Eckernförde. Obecnie dwa z nich znajdują się na morzu (5000 mil podmorskiej żeglugi , 2019-06-07, Niemiecka flota bez operacyjnych OP, 2017-10-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.