Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiszpania wraca do programu VCR

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 maja 2020

Hiszpańskie ministerstwo obrony ogłosiło powrót do realizacji programu na nowy kołowy transporter opancerzony VCR 8x8 dla rodzimych sił zbrojnych. Postępowanie zostało wstrzymane pod koniec ub. roku z m.in. powodów ekonomicznych.

VCR 8x8 jest dla hiszpańskiego resortu obrony programem priorytetowym / Zdjęcie: MO Hiszpanii 

Minister  obrony Hiszpanii Margarita Robles podpisała dokument zobowiązujący do utworzenia spółki, w skład której wejdą przedsiębiorstwa odpowiedzialne za realizację programu VCR 8x8. Znajdą się w niej: Indra Sistemas S.A., Santa Bárbara Sistemas S.A., Sapa Placencia S.L. i Escribano Mechanical & Engineering S.L.

Utworzenie spółki rozpocznie przetarg, który zostanie sfinalizowany podpisaniem umowy w trzecim kwartale br. Spółka ta pozwoli zachować potencjał hiszpańskiego przemysłu i zapewni jego udział w programie na poziomie co najmniej 70%. Realizacja programu VCR 8x8 ma skutkować utworzeniem 650 miejsc pracy bezpośrednio związanych z przedsięwzięciem i 1000 związanych pośrednio. Produkcja transporterów umożliwi utrzymanie kontroli nad obsługą i przyszłymi modernizacjami pojazdów w czasie co najmniej 40-letniego cyklu eksploatacji

Hiszpania planuje nabyć nawet 998 transporterów w 13 różnych wersjach. Dostawy mają być realizowane w partiach. We wstrzymanym kilka miesięcy temu postępowaniu oferowany był kto Piranha V lokalnie nazwany Dragón. Nie zostało potwierdzone czy we wznowionym programie będzie oferowany ten sam kto (Hiszpania rezygnuje z Piranhi, 2020-01-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.