Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurofighter z nowym radarem AESA

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 04 lipca 2020

1 lipca 2020 niemiecka HENSOLDT poinformowała o otrzymaniu od Airbus Defence and Space zamówienia na dokończenie prac rozwojowych i produkcję nowego radaru Active Electronic Scanning Array (AESA) do samolotów bojowych Eurofighter użytkowanych przez wojska lotnicze Niemiec i Hiszpanii. Rząd hiszpański już wcześniej zatwierdził modernizację radarów, ale dopiero akceptacja tego programu przez niemiecki Bundestag w połowie czerwca br. umożliwiła skonkretyzowanie zamówienia (Radary dla niemieckich Eurofighterów, 2020-06-18).

Osiągi radaru Captor-E przeznaczonego dla samolotów Eurofighter / Grafika: domena publiczna

Jeszcze 26 czerwca 2020 Airbus poinformował o podpisaniu umowy na dostawę 115 radarów ESCAN Captor-E dla Eurofighterów eksploatowanych przez Niemcy i Hiszpanię, z których 110 ma trafić do Luftwaffe, a tylko 5 do wojsk lotniczych Hiszpanii. W informacji prasowej HENSOLDT jest jednak mowa o modernizacji radarów w ok. 130 Eurofighterach pochodzących z drugiej i trzeciej transzy produkcyjnej. Przedsiębiorstwo jest dostawcą radarów dla dotychczas wyprodukowanych samolotów Eurofighter i ma być liderem konsorcjum niemiecko-hiszpańskiego projektującego nowy typ radaru, w którym partnerem ma być hiszpańska Indra.

W pracach mają wziąć udział także pozostali partnerzy z programu Eurofightera ze Zjednoczonego Królestwa i z Włoch. Nie poinformowano jednak o wielkości ich udziału w rozwoju nowego radaru i czy państwa te planują także modernizować swoje samoloty tego typu.

Pierwszym odbiorcą radarów Captor-E, nie wiadomo jednak czy identycznych z niemieckimi i hiszpańskimi, będzie Kuwejt. Ma on otrzymać pierwsze z 28 zamówionych Eurofighterów jeszcze w 2020.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.