Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Uzbrojenie F-15JSI

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 29 lipca 2020

Boeing poinformował o podpisaniu umowy bezpośredniej sprzedaży komercyjnej z Mitsubishi Heavy Industries (MHI) dotyczącej modernizacji używanych przez Kōkū Jieitai (japońskie wojska lotnicze samoobrony) 98 samolotów myśliwskich F-15J do konfiguracji Japanese Super Interceptor (JSI, ang. Japoński Supermyśliwiec Przechwytujący, Zezwolenie na modernizację F-15J, 2019-10-31).

Wizualizacja F-15JSI z pociskiem AGM-158 podwieszonym pod kadłubem / Ilustracja: Boeing

Koncern z Seattle dostarczy MHI rysunki, wyposażenie naziemne i publikacje techniczne dotyczące modernizacji dwóch pierwszych F-15J. Prace rozpoczną się w 2022.

Jako ilustrację do tej informacji opublikowano rysunek przedstawiający F-15JSI uzbrojony w amerykański pocisk Lockheed Martin AGM-158, nie precyzując jednak, czy jest to wersja powietrze-powierzchnia AGM-158A/B JASSM/-ER czy też przeciwokrętowy AGM-158C LRASSM. F-15JSI pokazany jest także z 8 kierowanymi pociskami rakietowymi powietrze-powietrze średniego zasięgu MitsubishiAAM-4.

Uzbrojone w LRASM F-15JSI mogłyby zapewnić Kōkū Jieitai zdolność zwalczania celów stanowiących szczególne zagrożenie dla jednostek Kaijō Jieitai (japońskich morskich sił samoobrony), a także flot sojuszniczych, zarówno na wodach przybrzeżnych, jak i na otwartym morzu.

Wiadomość o możliwości uzbrojenia F-15JSI w AGM-158 zapewne nie bez powodu została opublikowana w tym samym czasie, gdy na wodach okalających ChRL odbywają się manewry grup lotniskowcowych US Navy, w których uczestniczą także jednostki z Australii i Japonii, a amerykańskie samoloty wykonują loty w pobliżu wybrzeży Państwa Środka (Amerykańskie loty w pobliżu ChRL, 2020-07-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra