Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zezwolenie na modernizację F-15J

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 31 października 2019

Departament Stanu USA podjął decyzję o zatwierdzeniu ewentualnej sprzedaży Japonii sprzętu wojskowego umożliwiającego zmodernizowanie używanych przez Kōkū Jieitai (japońskie wojska lotnicze samoobrony) 98 samolotów myśliwskich F-15J do konfiguracji Japanese Super Interceptor (JSI, ang. Japoński Supermyśliwiec Przechwytujący). Szacowany koszt przedsięwzięcia to 4,5 mld USD.

Japonia chce zmodernizować 98 samolotów myśliwskich F-15J / Zdjęcie: MO Japonii  

Rząd Japonii zwrócił się do USA z wnioskiem o sprzedaż 103 radiolokatorów APG-82(v)1 z anteną fazowaną (w tym 5 zapasowych), 116 komputerów pokładowych ADCP II (w tym 18 zapasowych) i 101 ALQ-239 cyfrowych układów walki elektronicznej (w tym 3 zapasowych) oraz wspólnego systemu planowania misji z oprogramowaniem, szkoleniem i wsparciem, modułów kryptograficznych SAASM, zintegrowania radiostacji ARC-210 i uzbrojenia, a także symulatorów lotu i obsługi technicznej.

Jak podaje Agencja ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa (DSCA) proponowana sprzedaż będzie wspierać cele polityki zagranicznej i cele bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych Ameryki poprzez poprawę bezpieczeństwa głównego sojusznika, który jest siłą stabilności politycznej i postępu gospodarczego w regionie Azji i Pacyfiku. Dla interesu narodowego USA istotne jest, aby pomóc Japonii w rozwijaniu i utrzymywaniu silnej i skutecznej zdolności do samoobrony.

Proponowana transakcja zapewni Japonii kluczowe możliwości obrony powietrznej, pomagając w obronie ojczyzny i stacjonujących tam pracowników USA. Zmodernizowane F-15J pozwolą Japonii lepiej reagować na zagrożenia powietrzne i bronić jej przestrzeni powietrznej (Bushido Guardian 19, 2019-10-04).

Wykonawcami prac będą Boeing i Mitsubishi Heavy Industries. W związku z potencjalną sprzedażą nie zaproponowano żadnych umów offsetowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.