Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne zakupy Bundeswehry

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 11 września 2020

Komisja budżetowa niemieckiego Bundestagu wydała zezwolenie na zawarcie przez Bundeswehrę kontraktów o łącznej wartości ok. 2,1 mld euro. Najwięcej, ok. 1,6 mld euro pochłoną usługi związane z cyfryzacją niemieckich sił zbrojnych, a przede wszystkim ich systemu opieki zdrowotnej. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane przez należącą do Bundeswehry spółkę BWI w latach 2021-2027 (Przedłużenie kontraktu na Connect-D, 2020-08-10).

Docelowo Bundesmarine może pozyskać 160 pokpr RBS15 Mk3 / Zdjęcie: MO Niemiec

Za ok. 213 mln euro Luftwaffe (wojska lotnicze) nabędą 910 bomb kierowanych laserowo GBU-54 i 2290 przeznaczonych dla nich zestawów kierowania i zapalników, a także usługi szkoleniowe. Ich nosicielami będą samoloty wielozadaniowe Eurofighter (Eurofighter z nowym radarem AESA, 2020-07-04).

Natomiast Bundesmarine (marynarka wojenna) otrzyma, w ramach umowy ramowej, maksymalnie 160 przeciwokrętowych kierowanych pocisków rakietowych RBS15 Mk3. Z liczby tej zamówiono już 75 pocisków, za kwotę 285 mln euro. Kolejne 6 mln euro kosztować mają elementy związane z informatyką i szkoleniami. Dostawy pocisków, które mają stanowić uzbrojenie korwet typu Braunschweig (K130), zostaną zrealizowane w latach 2022-2026. Umowa pozwala na składanie zamówień przez Niemcy na kolejne RBS15 Mk3 do końca 2024 (Broń laserowa dla korwet K130, 2019-08-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.