Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Switchblade 600 ujawniony

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 października 2020

AeroVironment ujawnił nowy typ amunicji krążącej należącej do rodziny Switchblade. Najnowszy Switchblade 600 jest największym bezzałogowcem uderzeniowym tej rodziny i bazuje na rozwiązaniach mniejszego Switchblade 300.

Switchblade 600 może być wyposażony w odłamkową głowicę bojową do zwalczania lekko opancerzonych pojazdów i siły żywej / Ilustracja: AeroVironment

Switchblade 600 także odpalany jest z wyrzutni rurowej, ma składane usterzenie i napędzany jest silnikiem elektrycznym. Dzięki większym rozmiarom ma większy zasięg – jego układ łączności umożliwia obecnie działanie 40 km od stacji kierowania, docelowo dystans ten ma wzrosnąć do co najmniej 90 km. Długotrwałość lotu to ponad 40 minut. Masa własna bezzałogowca to 22,7 kg, zaś jego masa bojowa sięga 54,4 kg.

Bezzałogowiec może być wyposażony w odłamkową głowicę bojową do zwalczania lekko opancerzonych pojazdów i siły żywej. Do wykrywania celu służy zintegrowana głowica optoelektroniczna. Pułap operacyjny Switchblade 600 to 200 m. System może zostać przygotowany do użycia w czasie poniżej 10 min.

Nowy typ amunicji krążącej dołączy do popularnego Switchblade 300, który opracowany został przed dekadą i wciąż jest on zamawiany przez US Army. Najnowsze zamówienie na ten typ bezzałogowca uderzeniowego w ramach programu LMAMS (Lethal Miniature Aerial Missile System) opiewa na kwotę 76 mln USD (Dozbrajanie lotnictwa USMC, 2016-05-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.