Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja testuje S-400

Strategia i polityka, Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, 17 października 2020

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z testów zakupionych przez Turcję od Rosji (Dostawy S-400 do Turcji zrealizowane, 2019-10-24, Kolejne S-400 dla Turcji, 2019-12-14) systemów obrony powietrznej S-400. Testy prowadzone są w prowincji Sinop na wybrzeżu Morza Czarnego. Na nagraniach można zobaczyć smugi kondensacyjne charakterystyczne dla pocisków kompleksów S-400.

Komponenty kompleksów S-400 w drodze na miejsce testów / Zdjęcie: via twitter – MihirJha

Prowadzenie testów potwierdził zbliżony do władz tureckich kanał telewizyjny Haber. Komentatorzy podkreślają, że testy odbywają się pomimo protestów Stanów Zjednoczonych Ameryki. Grożą one Turcji sankcjami za wykorzystywanie rosyjskich kompleksów, a rezygnację z oferty dotyczącej amerykańskich Patriotów. Ankara uznała te systemy za gorsze od rosyjskich, a ofertę USA za pozbawioną korzyści gospodarczych.  

Źródła rosyjskie donoszą o testach z dodatkowymi szczegółami. Wynika z nich, że Turcy wystrzelili trzy pociski. Każdy z nich trafił w cel. Celami miały być brytyjskie bsl Banshee.

Pocisk wystrzelony w czasie testów krótko po starcie z wybrzeża Morza Czarnego / Zdjęcie: via twitter - LeventKemal

Na początku ubiegłego tygodnia Turcja wydała Notice to Airmen (NOTAM), ostrzegający pilotów o potencjalnych zagrożeniach w okolicy. To standardowa procedura dla testów tego rodzaju uzbrojenia. Z NOTAM wynikało, że lotnisko Sinop i jego okolice będą zamknięte dla ruchu lotniczego w określonych godzinach pomiędzy 6 a 16 października z powodu strzelań rakietowych. Pierwsze nagrania pokazujące testy pojawiły się w Internecie właśnie 16 października.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.