Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Kavaratti w służbie

Marynarka wojenna, 23 października 2020

Wczoraj, 22 października, Bhāratīya Nau Senā (marynarka wojennej Indii) przyjęła do służby korwetę ZOP INS Kavaratti (P31). To czwarta, ostatnia jednostka typu Kamorta (proj. P-28).

INS Kavaratti nosi nazwę miasta w Indiach, będącego ośrodkiem administracyjnym terytorium związkowego Lakszadiwy, leżącego na atolu o tej samej nazwie, położonym na Oceanie Indyjskim na zachód od kontynentalnych Indii / Zdjęcie: MO Indii

Uroczystość odbyła się na terenie stoczni marynarki wojennej w Visakhapatnam. Wzięli w niej udział Szef Sztabu Sił Zbrojnych Indii gen. Manoj Mukund Naravane, dowódca wschodniego dowództwa BNS wadm. Atul Kumar Jain i przedstawiciel Garden Reach Shipbuilders & Engineers Limited kadm. (w st. spocz.) Vipin Kumar Sabena.

Korwety typu Kamorta mają ok. 110 m długości i 14 m szerokości. Wypierają 3600 t i rozwijają prędkość ponad 25 w. Ich zasięg to 3450 Mm. Okręty przystosowano do patrolowania akwenów w poszukiwaniu nieprzyjacielskich okrętów podwodnych. Ich załogę stanowi 13 oficerów i 180 marynarzy.

Pierwsza korweta typu Kamorta, INS Kamorta (P 28), weszła do służby w BNS 23 sierpnia 2014. Kolejne – INS Kadmatt (P 29) i INS Kiltan (P 30) – przyjęto do wyposażenia odpowiednio 7 stycznia 2016 i 16 października 2017 (INS Kiltan w linii, 2017-10-16).

Wszystkie jednostki typu Kamorta stacjonują w Visakhapatnam, gdzie mieści się kwatera główna wschodniego dowództwa BNS. Do zadań korwet należy ochronę m.in. wód Zatoki Bengalskiej (Rozpoczęto ćwiczenie Simbex 2018, 2018-11-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.