Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi seryjny Su-57 oblatany

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 31 października 2020

W Komsomolsku nad Amurem został dziś, 31 października 2020 oblatany drugi seryjny myśliwiec wielozadaniowy Suchoj Su-57. Samolot wystartował i wylądował na lotnisku fabrycznym KnAAZ. Lot uznano za w pełni udany.

Jeden z prototypów Su-57 startuje do kolejnego lotu / Zdjęcie: via TV Zwiezda

Dzisiejszy oblot oznacza zrealizowanie wcześniejszych zapowiedzi wykonania pierwszego lotu drugiego seryjnego Su-57 do końca października 2020. Oblatany dziś samolot zastąpił pierwszy seryjny myśliwiec tego typu, który rozbił się w czasie lotu testowego 24 grudnia 2019. Formalnie to on jest obecnie pierwszym seryjnym Su-57.

W ramach kontraktu z 2018 na pierwsze seryjne Su-57 MO FR zamówiło tylko dwa samoloty tego typu. Miały one zostać dostarczone do końca 2020. Z powodu wypadku zamówienie zostanie zrealizowane z opóźnieniem. O ile nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, do końca roku wojska odbiorą jedynie myśliwiec, który dziś wykonał pierwszy lot.

Kolejny kontrakt, z 2019, przewiduje dostarczenie 76 seryjnych Su-57. Do WKS FR mają one trafiać w latach 2021-2027. Będą stanowić uzbrojenie trzech pułków myśliwskich.

Do 2025 WKS FR mają otrzymywać Su-57 z obecnie produkowanymi silnikami AL-41F1. Później samoloty mają być wyposażane w silniki tzw. drugiego etapu – izdielie 30. Pierwszy lot prototypu Su-57 z silnikami tego typu odbył się 5 grudnia 2017.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.