Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Caesary w Afganistanie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 04 sierpnia 2009

1 sierpnia na lotnisku w Kabulu wyładowano 3 haubice samochodowe Caesar. Będą służyć do wsparcia ogniowego jednostek piechoty francuskiego kontyngentu.

Pierwsza haubica w Afganistanie

To już drugie, poważne wzmocnienie francuskich sił w Afganistanie. Kilka dni temu w kabulu wylądowały również 3 śmigłowce uderzeniowe Eurocopter Tiger (zobacz: Tigre w Afganistanie). Wszystkie te przedsięwzięcia włączają się w plany Paryża zwiększenia liczebności kontyngentu, z 3,3 do 4,3 tys. żołnierzy, do końca bieżącego roku.

3 samochodowe Caesary, kalibru 155 mm, zapewnią wsparcie artyleryjskie dla Kapisa Groupement Tactique InterArmes (grupy taktycznej Kapisa) i francuskiego batalionu w Surobi.

Wszystkie 3 haubice przed transportowym An-224-100, na pokładzie którego dotarły do Kabulu. Masa jednego zestawu to jedynie 17,7 t / Zdjęcia: MO FRancji

Haubice Camion equipé d'un système d'artillerie (CAESAR), osadzone na podwoziu terenowej ciężarówki 6x6 Renault, dzięki długiej lufie (52 kalibry), pozwalają na prowadzenie ognia na dystansach do 41 km. Producent, Nexter (wcześniejsza nazwa Giat), otrzymał zamówienie francuskich wojsk lądowych na 5 egz. prototypowych i 72 seryjne. W lipcu ubiegłego roku dostarczył pierwszy egz. seryjny, z 8 zamówionych dział pierwszej transzy. Wszystkie mają znaleźć się w Afganistanie do końca roku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.