Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Y-20 z silnikami WS-20 oblatany

Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 listopada 2020

Po latach opóźnień, 21 listopada 2020 ciężki samolot transportowy Xi'an Aircraft Industrial Co. (XAC) Y-20B (Yun-20B), napędzany czterema rodzimymi silnikami turbowentylatorowymi Shenyang WS-20, odbył pierwszy lot z lotniska w Yanliang. Roll-out samolotu miał miejsce w sierpniu 2020. Od tego czasu trwały przygotowania do oblotu.

Ciężki samolot transportowy Xi'an Y-20B, napędzany czterema rodzimymi silnikami turbowentylatorowymi Shenyang WS-20, startuje do pierwszego lotu, lotnisko Yanliang, 21.11.2020 / Zdjęcie: XAC

Ciąg silnika WS-20 wynosi 142 kN. To o ok. 20% więcej niż ciąg dotychczas używanych do napędu Y-20 rosyjskich silników Sołowiew D-30KP-2, równy 117.68 kN.

Do tej pory XAC dostarczyła ponad 20 Y-20 z silnikami D-30KP-2. Latają one w 12. i 37. pułku transportowym. Na razie Y-20 są dostarczane w wersji transportowej. Opracowywany jest też latający zbiornikowiec na jej bazie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.