Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DRF Luftrettung odebrało nowego H145

Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 12 stycznia 2021

Niemieckie lotnicze pogotowie ratunkowe (DRF Luftrettung) odebrało pierwszy nowy śmigłowiec H145 z pięciołopatowym wirnikiem nośnym.

Pierwszy nowy H145 w barwach DRF Luftrettung, już z nowymi znakami rejestracyjnymi D-HXPA, ma rozpocząć loty operacyjne w kwietniu br. / Zdjęcie: Airbus

Wiropłat, noszący tymczasowe znaki rejestracyjne D-HCBP, wykonał pierwszy lot w zakładach Airbusa w Donauwörth w dniu 23 grudnia 2020. Następnie przebazowano go do placówki DRF Luftrettung na lotnisku Karlsruhe / Baden-Baden, gdzie realizowane są kolejne loty próbne i szkolenie załóg lotniczych. Śmigłowiec, już z nowymi znakami rejestracyjnymi D-HXPA, ma rozpocząć loty operacyjne w kwietniu br.

DRF Luftrettung zamówiło podczas ubiegłorocznej wystawy Heli-Expo 15 H145 z pięciołopatowym wirnikiem nośnym – w 2021 ma zostać dostarczonych pięć z nich. Oprócz tego niemieckie lotnicze pogotowie ratunkowe planuje zmodernizować do tej wersji 20 starszych H145, znajdujących się obecnie w eksploatacji (Heli-Expo 2020: DRF zamawia kolejne H135 i H145, 2020-01-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.