Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zawodne Pz 87WE

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 01 września 2009

Szwajcarskie ministerstwo obrony musiało poinformować o licznych usterkach Leopardów 2A4 (Pz 87), w zmodernizowanej wersji WE (WertErhaltung). Dostawy pojazdów zostały wstrzymane.

Jeden z seryjnych, szwajcarskich Pz 87. Zmodernizowana wersja WE powinna się charakteryzować większym potencjałem bojowym. Na razie nie trafi jednak do jednostek - wcześniej trzeba wyeliminować wykryte usterki / Zdjęcie: MO Szwajcarii

Szwajcarskie wojska lądowe posiadają 380 czołgów Pz 87, z których kilkadziesiąt zakupiono z RFN w latach 1980., a pozostałe wyprodukowano na licencji. Obecnie w jednostkach liniowych służy ok. 230 wozów, reszta jest zmagazynowana i przeznaczona do sprzedaży.

Kilka lat temu rozpoczął się program ich modernizacji. Pojazdy otrzymały zestaw opancerzenia, zwiększający odporność na wybuchy min. Wzmocniono również elementy pancerza wieży, a także system jej napędu. Zmodernizowano SKO, wyrzutnię granatów dymnych, dodano zdalnie sterowany wkm MG 64 (M2) kalibru 12,7 mm, obsługiwany przez ładowniczego oraz kamerę termalną dowódcy.

Niestety, w oficjalnym komunikacie szwajcarskiego ministerstwa obrony stwierdzono, że wykryto w pojazdach liczne, ujawniające się co pewien czas, usterki. W związku z tym resort obrony odłożył w czasie dostawy pojazdów seryjnych, do czasu zlikwidowania uszkodzeń przez wykonujące zlecenie miejscowe i zagraniczne przedsiębiorstwa.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.