Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rafale faworytem?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 września 2009

Według nieoficjalnych informacji, zgoda Francji na transfer technologii może zdecydować o zwycięstwie Dassault Rafale w przetargu na myśliwce dla lotnictwa wojskowego Brazylii.

Taki wniosek można wysnuć z wywiadu prezydenta Brazylii, Luiz Inácio Lula da Silva. Mówi on, że jego kraju nie stać na zakup produktów z innego państwa bez transferu technologii. Zdaniem da Silvy, właśnie Francja jest pod tym względem najlepszym partnerem. A to oznacza faworyzowanie francuskiego Dassault Rafale C, który dotąd nie odnosił sukcesów eksportowych.

W przetargu na 36 nowoczesnych myśliwców, określanych jako F-X2 (F/A-18, Gripen, Rafale), po odpadnięciu rosyjskiego Su-35, szanse ma jeszcze szwedzki Saab JAS-39 Gripen NG i amerykański Boeing F/A-18E/F Super Hornet (36 Hornetów za 7 mld USD). 2 tygodnie temu szwedzki premier Åke Svensson powiedział, że kupując Gripena Brazylia uzyskałaby nie tylko dostęp do nowoczesnych technologii, ale i udział w produkcji eksportowej tych samolotów. Także Boeing obiecuje znaczny pakiet technologiczny.

6 września prezydent Francji, Nicolas Sarkozy ma odwiedzić Brazylię, by rozmawiać między innymi o współpracy gospodarczej. Zostanie wówczas sfinalizowany kontrakt na dostawy francuskich okrętów podwodnych i śmigłowców (Brazylijskie podwodne plany nuklearne).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.