Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Airbus uzyskał 163 zamówienia i 132 opcje na 10 Dubai Air Show

Lotnictwo cywilne, 18 listopada 2007

Na zakończonych targach lotniczych w Dubaju europejski koncern Airbus uzyskał łącznie zamówienia na 163 samoloty oraz opcje na 132 kolejne maszyny. Tylko zamówione ostatecznie samoloty są warte ok. 28 mld USD.

Najwięcej zamówień uzyskał Airbus na samoloty A350 XWB. Linie Emirates i Yemenia zamówiły w sumie 80 samolotów tego typu (70 + 10). Spółka leasingowa DAE z Dubaju złożyła opcję na 30 kolejnych, a C Jet z Hong Kongu okazała się pierwszym klientem zainteresowanym wersją VIP - A350 XWB Prestige.

W sumie Airbus zebrał już od 11 klientów zamówienia na 276 samoloty A-350 XWB różnych wersji.

Poza zamówieniem na 11 A380 od Emirates Airbusowi udało się w Dubaju pozyskać pierwsze prywatne zamówienie na tego dwupokładowego giganta. Złożył je saudyjski książę Al Waleed Bin Talal.

Airbus uzyskał też zamówienia na 66 samolotów starszych typów. Do tego można doliczyć 101 opcji. 22 samoloty zamówiły Audi Arabian Airlines. To pierwsze zamówienie od tych linii na samoloty Airbusa od 25 lat.


Drukuj Góra