Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Specjalny lot Emirates

Lotnictwo cywilne, 12 kwietnia 2021

Linie Emirates uczciły niezwykłe postępy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w krajowym  szczepieniu obywateli i mieszkańców przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 – do tej pory podano blisko 9 milionów dawek szczepionki – wykonując 10 kwietnia br. specjalny lot samolotu Airbus A380. Na jego pokładzie znalazło się niemal 400 pasażerów, w tym grupa wyższych rangą urzędników z kluczowych jednostek sektora lotnictwa i służby zdrowia, zaszczepionych przeciwko SARS-CoV-2. Lot był również wspierany przez w pełni zaszczepione zespoły, od załogi pokładowej po personel naziemny, demonstrując w ten sposób gotowość przewoźnika do realizowania bezpiecznych podróży lotniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają obecnie jeden z najwyższych na świecie wskaźników szczepień dla swoich obywateli i mieszkańców – 90,22 dawki na 100 osób. Program szczepień w Grupie Emirates został wdrożony niecałe trzy miesiące temu i od tego czasu zaszczepiono ponad 35 tys. pracowników Emirates / Zdjęcia: Emirates

Wszyscy pasażerowie otrzymali bezpłatnie przed lotem szybkie testy na obecność SARS-CoV-2, a na lotnisku odprawili się przy użyciu najnowszych technologii biometrycznych. Podczas lotu w kabinie A380, który został wyposażony w nowe fotele klasy ekonomicznej premium i odświeżone wnętrza kabin we wszystkich klasach pasażerowie klas pierwszej i biznes mogli bezpiecznie skorzystać z saloniku pokładowego, a wszyscy podróżni otrzymali pełnodaniowy obiad (Ostatni A380 oblatany, 2021-03-19).

Szybkie tempo i postępy ZEA w szczepieniu przeciw SARS-CoV-2 są świadectwem wizji naszego przywództwa i zaangażowania w ochronę naszych społeczności. Pokazuje to też jak dobrze radzimy sobie w czasach pandemii, podejmując odpowiednie kroki, aby chronić zarówno obywateli, jak i mieszkańców ZEA. Dzisiejszy lot jest przykładem współpracy i zaangażowania wszystkich zainteresowanych stron we wspieranie programu szczepień oraz wdrażanie protokołów bezpieczeństwa w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Działania te miały na celu zapewnienie bezpiecznych podróży, stymulowanie ruchu pasażerskiego i przygotowanie gruntu pod przyspieszenie odbudowania podróży lotniczych w najbliższej przyszłości. Linie Emirates nadal wspierają krajowy program szczepień i jesteśmy zadowoleni z jego przebiegu – powiedział jego wysokość szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Chcielibyśmy podziękować Ministerstwu Zdrowia i Prewencji ZEA, Urzędowi Zdrowia Dubaju, Urzędowi Lotnictwa Cywilnego ZEA, lotniskom w Dubaju, GRFDA, policji, Airbusowi i Pure Health, a także innym zainteresowanym stronom za ich bliską współpracę i wsparcie podczas naszego specjalnego lotu – powiedział Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates (Letni rozkład Emirates, 2021-04-07).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.