Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa SR22

Lotnictwo cywilne, 12 września 2009

We wczorajszej katastrofie samolotu Cirrus SR22 zginął dealer samochodowy z Charlotte, William Beck.

Samolot rozbił się ok. 7:45, wkrótce po starcie z lotniska Rock Hill/York County w Karolinie Południowej. Beck samotnie wybierał się do Teterboro. Po starcie w wyniku problemów technicznych próbował bez powodzenia wrócić na lotnisko. Wrak rozbitej maszyny spłonął.

49-letni William Skipper Beck uzyskał licencję pilota w listopadzie 2008. Przedsiębiorca, znany dealer samochodowy (reprezentujący m.in. Mercedesa), w ramach Beck Management Group tworzył Beck Aviation Group, która ma zajmować się handlem samolotami i lotniczymi usługami charterowymi. Beck był też współwłaścicielem drużyny koszykówki Charlotte Bobcats. Pozostawił żonę Lynn i synów Brandona i Grahama.

Warty 525,5 tys. USD jednosilnikowy Cirrus SR22 G3 X Turbo, nr rej. N922XX, nr ser. 3455, był własnością Skipper Beck/Beck Management Group w Charlotte.

Od początku produkcji SR20/22 w 1999 była to już 44 katastrofa samolotu tego typu. Zginęło w nich 88 osób, a 12 zostało rannych. Stosowany w tych samolotach Cirrus Airframe Parachute System w 12 przypadkach uratował 27 ludzi. Całkowicie zawiódł tylko raz.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.