Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe umowy Enter Air

Lotnictwo cywilne, 19 lipca 2021

Linie Enter Air podpisały nowe umowy o współpracy na sezon Lato 2021 – Zima 2021/2022 z dwoma touroperatorami. Pierwsza z nich, zawarta z Rainbow Tours, ma szacunkową wartość 31 mln USD (ok. 117,5 mln zł). Umowa została zawarta na czas określony do 30 kwietnia 2022.

/ Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Podpisanie umowy przedłużającej naszą współpracę z Rainbow Tours, jednym z naszych długoletnich, stabilnych partnerów to kolejny pozytywny sygnał, który świadczy o tym, że wracamy do normalności. Za nami trudny rok, w którym wszyscy musieliśmy podjąć wiele działań mających na celu optymalne przygotowanie swojej działalności w nieznanych nam wcześniej warunkach. Tym bardziej cieszy, że wracamy praktycznie na wszystkie kierunki wykonywane dla Rainbow Tours przed pandemią [SARS-CoV-2] – powiedział Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air.

Najpopularniejszymi kierunkami realizowanymi w ramach programu będą Grecja i Turcja, ale istotne miejsce zajmują w nim również Wyspy Kanaryjskie i Egipt. Przez cały rok będzie realizowane połączenie do Mombasy w Kenii.

Druga umowa czarteru dotycząca sprzedaży miejsc w samolotach wraz  z załogą została zawarta na czas określony do 31 marca 2022 z Coral Travel Poland. Jej szacunkowa wartość wynosi 33,4 mln USD (ok. 129,6 mln zł).

Cieszymy się, że poprawa sytuacji na rynku pozwoliła na sfinalizowanie umowy z Coral Travel, który jest naszym partnerem od kilku lat. Umowa jest dla nas tym ważniejsza, że jej wartość jest ponad 20% większa niż poprzednia umowa między nami, zawarta przed pandemią [SARS-CoV-2]. To pokazuje, że rynek próbuje odbudować się bardzo dynamicznie i jeśli nie nastąpią kolejne zawirowania, to obecne lato powinno być bardzo dobre, a liczymy także na dużo latania w sezonie zimowym. Umowa dotyczy głównie lotów na najbardziej popularnych kierunkach do Turcji, Grecji i Egiptu, gdzie na turystów czeka jak zawsze świetna pogoda, zabytki starożytnych kultur, ciepłe morze i egzotyczne jedzenie – dodał Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air.

Obydwie w/w umowy regulują świadczenie przez Enter Air usług lotniczego przewozu osób i bagażu. Łączna wartość świadczeń wynikających z umów nie jest możliwa do ustalenia i ich ostateczna wartość może różnić się od podanych wyżej szacunków. Rozliczenia z tytułu podpisanych umów będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych (Odbudowa ruchu na Lotnisku Chopina , 2021-07-16, Pożyczka dla Enter Air, 2021-01-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.